Haberler

Diş Hekimliği Hakkında Yeni Tasarı İngiliz Parlamentosunda, Detaylar Webinarda

Pek çok avantaj getirebilecek bu gelişmeyi, Vestiyer Group Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Manav ve Knightsbridge Academy’den Dr. H. Hakan Yıldırım, 31 Mayıs akşamı yapılacak ücretsiz webinarda ele alacak.

Devamını Oku

İngiltere Dental Kariyer Yolculuğu Programı Bilgilendirme Toplantısı

İngiltere’de çalışmayı ve yaşamayı düşünen diş hekimlerinin sorularına cevap bulacağı, tüm temel konuları içeren, kurs formatında, kapsamlı bilgilendirme toplantısı. 25 Haziran 2024 Salı günü yapılacak toplantıda, seçenekler hakkında da detaylı bilgi veriliyor.

Devamını Oku

İngiltere’ye Yerleşmek İsteyen Doktor ve Diş Hekimleri İçin Self Sponsorship Vize İmkanı

İngiltere’ye taşınmak, mesleğini burada sürdürmek, çocuklarının Birleşik Krallık’ta eğitim almasını sağlamak isteyen tıp doktoru ve diş hekimleri için hazırlamış olduğumuz yol haritasını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Devamını Oku

İngiltere’de Çalışmak ve Yaşamak İsteyen Diş Hekimleri İçin Güzel Bir Seçenek

Advanced General Dental Practice (AGDP) Master Programı, bir yıllık yoğun eğitimle sizi, ORE sınavlarına güçlü bir şekilde hazırlıyor. Toplamda 6 gün süren ORE Part 1 ve ORE Part 2 sınavlarından başarılı şekilde geçebilmeniz için teorik ve pratik donanımları kazanmanız için yoğun bir hazırlık programı uygulanıyor. Hem de size İngiltere’de minimum 3 yıllık bir oturum sağlıyor.

Devamını Oku

Zucchelli ile İngiltere’de Yumuşak Doku Yönetimi Sertifika Programı

Periodontoloji ve implantoloji alanında dünyanın önde gelen isimlerinden olan Prof Dr Giovanni Zucchelli ile İngiltere’de “New Clinical Philosophy in Soft Tissue Surgical Management” sertifika programı

Devamını Oku

İngiltere'de Diş Hekimi Olarak Çalışmak İsteyenler İçin Avantajlı Bir Program

Belki de size İngiltere’de çalışmanın yolunu açacak olan bursluluk sınavı ve Advanced General Dental Practice master programı hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz. 

Devamını Oku

VESTA & VYG Duyurularına Abone Olun

VESTA & VYG duyurularına abone olun; kurs, seminer, fuar ve benzeri etkinlikleri ilk siz duyun.

Devamını Oku

AGMP Master Programı, Birmingham’da Başladı

Birleşik Krallık’ta doktor olarak çalışmak veya yaşamak isteyen tıp doktorları bu programa kaydolabilir. Bu yazıda, bir yıllık lisansüstü eğitim programı olan Advanced General Medical Practice Masters Programme (AGMP MSc) ile ilgili tüm detayları bulacaksınız.

Devamını Oku

İngiltere’de Doktor Olarak Çalışmak ve Yaşamak İster misiniz

Doktorluk kariyerini İngiltere’ye taşımak isteyen tıp doktorları için düzenlenen, “Doktor Olarak İngiltere’de Çalışmak ve Yaşamak İster misiniz” konulu seminer 26 Aralık 2021 Pazar günü İstanbul Şişli Marriott Hotel’de gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

İngiltere Neden Doktor İthal Ediyor?

Avrupa’da kişi başına “en az doktor düşen” ülke özelliğine sahip olan Britanya, 50 bin kişilik doktor açığını kapatmak için yurtdışından doktor ithaline hız vermiş durumda. Britanya, sağlık sistemine daha fazla sayıda ve daha hızlı doktor getirebilmek amacıyla 14 ülkede doktorluk test merkezi kurdu.

Devamını Oku

VESTA Dental İmplantoloji Okulu

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Devamını Oku

Mesleğini İngilterede Sürdürmek İsteyen Diş Hekimlerine Güzel Bir Haberimiz Var

“Yolculuk” ifadesini özellikle tercih ediyoruz çünkü söz konusu olan, 1-4 yıl sürecek bir “kariyer inşa yolculuğu” gerçekten. Bu projeyi detaylandırırken, en önem verdiğimiz noktalardan birisi şu oldu. İstedik ki, meslektaşlarımız, fastfood veya kahve zincirlerinde çalışmak zorunda kalmadan, bir yandan mesleklerini kısmen veya tümüyle icra ederek gelir elde etsinler, bir yandan da kariyer yolculuklarını sürdürebilsinler. 

Devamını Oku

Çene Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar Kursu’na Covid Güncellemesi

Aralık ayında Viyana Tıp Üniversitesi Anatomi Laboratuvarı’nda çene cerrahlarına özel yapılacak olan eğitim, İstanbul İDEA Deneysel Ar-Ge ve Eğitim Merkezi Anatomi Laboratuvarı’na alındı.

Devamını Oku

Yeni Dönem Kurs Ücreti Hakkında Zorunlu Açıklama

VESTA Akademi’nin 2017 yılında başlattığı ortodonti modüler eğitim seminerleri yoğun ilgi görmeye devam ediyor. 09 Ekim’de başlayacak altıncı grup eğitiminin de kontenjanı şimdiden doldu.

Devamını Oku

Knightsbridge Academy Ortodonti Kursları Dubai’de

Diş hekimliğinde mezuniyet sonrası sürekli eğitim denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen öncü ve lider kuruluş VESTA Akademi, 3 yıl önce başlattığı ortodonti kursunu yurt dışına taşıyor.

Devamını Oku

Khoury Konseptini ve Biyolojik Kemik Ogmentasyon Yöntemini Öğrenmek İsteyenler için Büyük Fırsat

VESTA & Knightsbridge Akademi’den yeni bir eğitim biyolojik kemik ogmentasyon yöntemi üzerine düzenleniyor. Almanya merkezli BoneFactory Academy ve VESTA Akademi işbirliği ile düzenlenen “Masterclass of Biological Bone Augmentation” eğitimi, üç gün olarak planlandı.

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku

Ertelenen İDEX Fuarı’nın Yeni Tarihi Açıklandı

Ağız ve diş sağlığı alanında, dünyanın en büyük uluslararası buluşmalarından İDEX - Uluslararası İstanbul Ağız – Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı, dünyayı etkisi altına alan yeni korona virüs salgını nedeniyle ertelenmişti. 17. İDEX Fuarı’nın ve fuarla eş zamanlı düzenlenen 5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu’nun yeni tarihleri belli oldu.

Devamını Oku

Salgın ile En Basit Tıbbi Malzemelerin Bile Önemi Anlaşıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni corona virüsü Kovid-19’un ülkemizde bir kişide tespit edildiğini açıkladı. Dünyayı saran virüsün dental alana ve tıbbi malzeme sektörüne etkilerini, sektör temsilcilerine sorduk.

Devamını Oku

İDEX Fuarı Ertelendi, Yeni Tarih Mart Sonuna Kadar Belirlenecek

Dünyanın ağız ve diş sağlığı alanındaki en büyük uluslararası fuarlarından biri olan İDEX - Uluslararası İstanbul Ağız – Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı, yeni corona virüsü Covid-19 ile ilgili yaşanan son gelişmeler nedeniyle ertelendi.

Devamını Oku

V. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu İçin Kayıtlar Başladı

30 binin üzerinde ziyaretçi ağırlaması beklenen İDEX Fuarı, 9-12 Nisan 2020 tarihlerinde CNR Expo’da gerçekleştirilecek. Dünyanın en büyük dental etkinliklerinden biri olan İDEX, V. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu ile önemli bir bilimsel buluşmaya dönüşüyor. Sempozyum ve kurs programlarına katılmak için kayıtlar başladı.

Devamını Oku

Tek Kurs, 3 Farklı Endikasyon

VESTA® Akademi’nin ‘Kompozit Rezinlerle Ön Bölgede Estetik Çözümler’ kursu, tek endikasyona odaklanan kursların ötesinde 3 farklı endikasyonu detaylarıyla ele alıyor. Kırık, Diastema ve Lamina konusunda mesleki becerilerini artırmak isteyen diş hekimleri için Prof. Dr. Esra Uzer Çelik’in tecrübelerini aktaracağı eğitim, 14-15 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek

Devamını Oku

Doç. Dr. Merva Soluk Tekkeşin’e TÜBA-GEBİP Ödülü

Oral patoloji alanındaki çalışmaları ile dikkat çeken Doç. Dr. Merva Soluk Tekkeşin, 2019 TÜBA-GEBİP Ödülü’ne layık görüldü. Tekkeşin, bilimsel çalışma ve araştırmaları teşvik etmek için verilen bu değerli ödülü alan tek diş hekimi olarak öne çıkıyor.

 

 

Devamını Oku

VESTA®’dan Yeni Eğitim: Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar

VESTA® Akademi’nin yeni eğitimi “Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar”, Viyana Tıp Üniversitesi Anatomi Laboratuvarı’nda, taze insan kadavraları üzerinde uygulamalı olarak yapılıyor. Çene-yüz cerrahisinde en çok başvurulan modern cerrahi yaklaşımları ve teknikleri kapsayan kurs, 18 Nisan - 19 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

DrVesta YouTube Kanalı Yayında

Otuz yılı aşkın süredir diş hekimlerine yönelik yayıncılık yapan Vestiyer Yayın Grubu, bu alandaki tecrübesini yeni bir platforma,  YouTube.com/DrVesta kanalına taşıyor. Kanalın ilk 1000 abonesi arasından yapılacak çekiliş ile 10 diş hekimi, 650 TL değerindeki VYG Fulpaket hediyesi kazanacak.

Devamını Oku

Sertifika Krizinin Çözüleceğine İnanıyoruz

Diş laboratuvarlarındaki yardımcı personellerin sertifikalarının iptal edilmesi yaklaşık 10 bin kişiyi işsiz kalma tehlikesi ile karşı karşıya getirdi. Bu çalışanların işten çıkartılması, laboratuvarlardaki çalışmaların ve dolayısıyla diş tedavilerinin aksamasına neden olabilir. Konuyla ilgili bilgi aldığımız Diş Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Bülent Eroğlu, ilgili kurumlar ile görüşmelerini sürdürdüklerini, sertifika krizinin çözüleceğine inandıklarını söylüyor.

Devamını Oku

VESTA® Kurslarına Yurtdışından Yoğun İlgi

Diş hekimliği alanında mezuniyet sonrası eğitimlerin öncü ve lider kuruluşu VESTA® Akademi, bilindiği gibi uzun yıllardır Türkiye ve dünyanın çeşitli noktalarında eğitimler düzenliyordu. Kurum yetkilileri artık yeni bir döneme girdiklerini, şimdi dünyanın dört bir yanından diş hekimlerine İstanbul’da eğitim vermeye başladıklarını ifade ediyor. VESTA® eğitimlerine Sudan’dan Fransa’ya, Almanya’dan Honduras’a kadar bir çok ülkeden büyük ilgi var.

Devamını Oku

Yerli Üretici 'İthal İyidir’ Anlayışından Şikayetçi

Sağlık alanında yerli üretim, ekonomik gerekliliklerin de ötesinde stratejik bir önem taşıyor. İlaçlara, implantlara ya da sarf malzemelerine ulaşımın kısıtlanması, tedavilerin aksaması anlamına geldiğinden dışa bağımlılığın önlenmesi gerekli. Yerli üreticiler ise en çok ‘ithal ürün daha kalitelidir’ bakış açısından şikayet ediyor.

Devamını Oku

VESTA’dan Yeni Eğitim: Endodontide Güncel Tedavi Teknikleri ve Mikroskop Kullanımı

Diş hekimliği alanında mezuniyet sonrası eğitimlerin lideri VESTA Akademi, yeni bir kurs programı sunuyor. Endodonti alanında uluslararası arenada tanınan iki değerli ismin, Dr. Taha Özyürek ve Dr. Mustafa Gündoğar’ın eğitmenlik görevini üstlendiği yeni eğitim 14-15 Aralık 2019’da gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

Gerçek Dokular Üzerinde İmplantoloji Eğitimi Almak İster misiniz?

VESTA Akademi, 2-4 Kasım 2018 tarihlerinde Türkiye, KKTC, Yunanistan ve İngiltere’den diş hekimlerini Kadavra Uygulamalı İmplantoloji eğitimlerinde buluşturdu. Gerçek dokular üzerinde çalışma imkânı sunan bu heyecan verici tecrübe, katılımcı hekimlerden tam not aldı.

Devamını Oku

VESTA KURS TAKVİMİ

VESTA Kurs Takvimi, yıllık olarak planlanmakta fakat sadece satışa açık olan kurslar takvimde yayınlanmaktadır. Takvimin güncel halini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Devamını Oku

GREATIST Davetiyesi İle Online Kayıt

Elinizde, alışveriş yapmış olduğunuz firma tarafından size hediye edilen Uluslararası GREATIST Diş Hekimliği Kongresi’nin katılım davetiyesi bulunuyor. Peki bu muhteşem organizasyona kayıt nasıl olacak?

Devamını Oku

Diş Hekimliğinde Webinar Dönemi Başladı

Zaman veya bütçe problemleri nedeniyle yapılamayan, veya nadiren yapılabilen birçok etkinlik, webinarlar sayesinde kolayca ve çok daha uygun maliyetlerle hayata geçirilebiliyor.

Devamını Oku

Medipol’de Profesör Olarak Devam Ediyor

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda görev yapan Hanefi Kurt profesör oldu.

Devamını Oku

Ortodonti Kursunda İlk Grup, Eğitimini Tamamladı

İngiltere’nin ilk özel diş hekimliği fakültesi olan BPP University School of Health’in eğitmenleri ile birlikte düzenlediğimiz Ortodonti Modüler Seminer Programı'nın ilk grubuna gelen hekimler, 4 modülü de bitirerek eğitimlerini tamamladılar.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku