VESTA Dental İmplantoloji Okulu
VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.


14.03.2021

VESTA: Mezuniyet Sonrası İmplantoloji Eğitimlerindeki Güçlü İmza

15 yılı aşkın süredir VESTA olarak düzenlemekte olduğumuz kurslar arasındaki en önemli başlıklardan biri hiç̧ şüphesiz implantolojdir. Bütün eğitimlerimizde olduğu gibi, implantoloji konusundaki kurslarımız da, edindiğimiz tecrübeler ve katılımcı meslektaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda, sürekli bir gelişim çizgisi izliyor.

Yine bildiğiniz gibi, Türkiye’deki diş hekimlerini ilk kez kadavra kurslarıyla tanıştırıp buluşturan da, temel ve ileri implantoloji eğitimlerini kadavra uygulamalarıyla zenginleştiren de VESTA Akademi oldu.

Viyana Tıp Üniversitesi iş birliğiyle uzun yıllardır düzenlediğimiz kadavra uygulamalı kurslardan edindiğimiz tecrübe ile implantoloji eğitimlerinde edindiğimiz deneyimi sentezleyerek 2014 yılında Türkiye’nin ilk Kadavra Uygulamalı İmplantoloji Kurslarını tasarladık. İlkini Ankara’da gerçekleştirdiğimiz Temel ve İleri Seviye kursları, yine aynı yıl içerisinde İstanbul’a taşıdık.

Bugün itibariyle VESTA Akademi’nin sadece implantoloji konusunda bile çok geniş bir kurs yelpazesi mevcut. Bu kurslardan bazıları İngilizce bazıları ise Türkçe içeriğe sahip. 

İngilizce müfredatlı kurslarımıza katılmak üzere Almanya’dan Bulgaristan’a, Suudi Arabistan’dan Vietnam’a, Bosna Hersek’ten Irak’a, Vietnam’dan Romanya’ya kadar dünyanın çok farklı ülkesinden meslektaşlarımız İstanbul’a geliyorlar.

Türkçe müfredatlı kurslarımız ise, Türkiye’de yaşayan meslektaşlarımızın yanı sıra, dünyanın farklı ülkelerindeki Türkçe konuşan meslektaşlarımıza da yönelik. Başta Azerbaycan, Kosova, Arnavutluk, Avusturya, Irak, Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere, dünyanın farklı bölgelerindeki Türkçe konuşan diş hekimlerini de bu kurslarımızda ağırlıyoruz.


VESTA DENTAL İMPLANTOLOJİ OKULU NEDİR?

Diş hekimliğinin en önemli tedavi seçeneklerinden biri, hiç şüphesiz implantoloji. VESTA Akademi olarak bu alandaki öncü konumumuzun bilinciyle, birbirini tamamlayan bir dizi eğitim tasarladık. Temel amacımız, meslektaşlarımızın bilgi ihtiyaçlarını doğru kaynaklardan, güvenli kanallarla edinmelerine destek olmak.

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Study Club’larda, eğitmen hocalara sorular sorabilecek, deneyimlerinizi meslektaşlarınızla paylaşabileceksiniz. 

VESTA Dental İmplantoloji Okulunu oluşturan eğitimler şunlar:

 1. İmplantoloji Temel Eğitimi (3 Gün) 

Hem maket hem de kadavra uygulamalı olarak gerçekleştirilen üç günlük bir kurs. İmplant uygulamaya başlamak isteyen diş hekimlerinin bilgilerini tazelemek, güncellemek, güçlendirmek ve sistematize etmek suretiyle, onlara bütüncül bir bakış açısı kazandırıyor. İmplant uygulamaya yeterli bilgi, beceri, özgüven ve cesaretle başlamalarına yardımcı oluyor.

Kursiyer hekimler, gerçeğe en yakın dokular üzerinde, bizzat deneyim kazanıyor, riskli anatomik yapıları birebir inceleyerek öğreniyor. 

 2. İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi (3 Gün) 

İmplant uygulama konusunda temel bilgi ve becerisi bulunan diş hekimlerine yönelik bir eğitim. Seyrek de olsa implant uyguluyorsanız ve artık daha karmaşık vakalara geçmek için kendinizi hazır hissediyorsanız, İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi sizin için tasarlandı.

Bu eğitimde katılımcılar, sinüs yükseltme ameliyatını, sert ve yumuşak operasyonlarını kadavra üzerinde bizzat uyguluyor, gerçek hastada çalışmadan önce, gerçeğe en yakın şekilde deneyim kazanıyor.

3. İmplantüstü Protez Yetkinlik Eğitimi (3 Gün)

Elbette bir implantın başarısını tamamlayan en önemli faktör, protetik üst yapıdır. Çünkü hasta memnuniyetinin birinci önceliği, tedavi sonrası sahip olacağı dişlerin görünümü ve kullanım rahatlığıdır. 

İmplantüstü protez uygulamalarında ihtiyaç duyulan bütün temel konular tek bir kurs çatısı altında toplandı. Eğitim, vaka planlamasından dayanak seçimine, ölçü tekniklerinden yüz arkı kullanımına, hibrit protezlerden immediyat yüklemeye, tek diş eksikliğinden tüm dişsizliğe kadar çok kapsamlı konulardan ve pratik uygulamalardan oluşuyor.

4. Periimlantitis Kursu (2 Gün)

Periimpantitis, dişeti ve/veya kemik yüzeyinde etkili bir rahatsızlıktır ve implant uygulanan hastalarda %40’a varan oranda görülmektedir. Ancak kliniğinde implant uygulayan diş hekimlerinin büyük bir bölümü, bu komplikasyona dair ya çok az bilgi sahibi ya da hiç haberdar değil.

Hasta üzerinde canlı cerrahi demonstrasyonun yanı sıra koyun kafası üzerinde uygulama ile zenginleştirilen bu eğitim, periimplantitisin kursiyer dişhekimleri tarafından bütün yönleriyle anlaşılmasının yanı sıra önleme prosedürleri ve tedavi yöntemleri konusunda her katılımcıya yetkinlik kazandırmayı amaçlamaktadır.

 5. Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler (2 Gün) 

İmplant uygulamaya başladınız, belli bir tecrübe edindiniz. Sinüs yükseltme ameliyatlarını ve pek çok sert/yumuşak doku işlemini başarıyla yapıyorsunuz. Kendinizi bir üst seviyeye çıkmak için hazır hissediyorsunuz.

Bu eğitimde, alveolar split osteotomisi, Khoury tekniği, bone ring tekniği gibi dental İmplantolojide kullanılan 6 farklı cerrahi metodu, kadavralar üzerinde ve eğitmen nezaretinde bizzat uygulayarak öğreniyorsunuz. 


NEDEN KATILMALIYIM?

Bu eğitimlerin her birine ayrı ayrı ve dilediğiniz zaman kayıt olabilirsiniz elbette. Fakat VESTA DENTAL İMPLANTOLOJİ OKULU paketine kayıt olduğunuz takdirde, daha programlı ve daha ekonomik bir eğitim almanız mümkün. Ödeme şekli de, tek tek kayıt olmaya göre daha avantajlı.

VESTA DENTAL İMPLANTOLOJİ OKULU kapsamındaki eğitimlerin hepsini başarıyla tamamlayan meslektaşlarımıza, bütün eğitmenlerin ıslak imzalarıyla hazırlanmış çok özel bir de sertifika veriliyor. Özel tasarım ve baskı teknikleriyle hazırlanan bu orijinal sertifikayı Türkçe veya İngilizce olarak talep edebilirsiniz.

Bir başka ayrıcalık ise yılda iki kez düzenlenecek olan Online Study Club’a katılmak. Bu etkinliklerde sorularınızı doğrudan eğitmen hocalarımıza sorabilir, tecrübelerinizi meslektaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir başka avantaj ise, fiyat artışlarından korunmanız. Özellikle kadavra uygulamalı eğitimler, kadavraların yurt dışından geliyor olması sebebiyle döviz hareketlerinden sert şekilde etkilenmektedir. Bu sebeple de zaman zaman fiyatlarda güncellemeler yapmak durumunda kaldığımız bir gerçek. VESTA DENTAL İMPLANTOLOJİ OKULU eğitimlerine kayıt olan meslektaşlarımız, bu fiyat hareketlerinden kesinlikle etkilenmeyecektir.


FİYAT BİLGİSİ

İmplantoloji Temel Eğitimi (3 Gün) - 9.500 TL
İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi (3 Gün) - 9.650 TL
İmplantüstü Protez Yetkinlik Eğitimi (3 Gün) - 6.750 TL
Periimlantitis Kursu (2 Gün) - 2.750 TL
Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler (2 Gün) - 9.450 TL
TOPLAM = 38.100 TL

VESTA Dental İmplantoloji Okulu Eğitim Paketi = 34.850 TL


SIK SORULAN SORULAR

Daha önce VESTA’nın İmplantoloji Temel Eğitimine katılmıştım. Bu paketten nasıl yararlanabilirim?

Ödemiş olduğunuz meblağı, seçeceğiniz ödeme şekline göre, paket fiyatından düşüyoruz. Sadece geriye kalan bölümü ödüyorsunuz.

İmplantoloji Temel Eğitimi’ne katıldım ve İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi için de kayıt oldum. Şartlar benim için ne olur?

Her iki kurs için toplamda ödemiş olduğunuz meblağı, seçeceğiniz ödeme şekline göre, paket fiyatından düşüyoruz ve sadece geriye kalan miktarı ödüyorsunuz.

VESTA Dental İmplantoloji Okulu Eğitim Paketine kayıt olduktan sonra, ne kadar sürede bütün kurslara katılmam gerekir?

Kayıt olduğunuz tarihi takip eden eğitimlerde yeriniz otomatik olarak rezerve edilir. Bu kurslardan İmplantoloji Temel Eğitimi, ilk katılacağınız kurs olacak. Ancak diğerleri arasında herhangi bir öncelik sırası bulunmuyor. 

Kayıt olduğum eğitime katılamazsam ne olur?

Sizin için yer ayrılan eğitimlerle ilgili iptal şartları, Vestiyer Grup İptal ve İade/Kesinti Prosedürü’ne tabidir. Ancak size özel bir ayrıcalık olarak, eğitim tarihinden 30 gün öncesine kadar yazılı olarak bilgi vermeniz halinde, eğitimdeki hakkınız bir sonraki eğitime aktarılır. Ancak size tanınan bu hak sadece bir defaya mahsustur.

Kayıt olduktan sonra vazgeçebilir miyim?

Elbette kayıt olduktan sonra VESTA DENTAL İMPLANTOLOJİ OKULU kapsamından çıkmak isteyebilirsiniz. Bu durumda, katılmış olduğunuz eğitimlerin ücretleri, liste fiyatlarından size yansıtılacaktır. Ayrıca iptal talebini bize ilettiğiniz tarihten itibaren 45 gün zarfında, sizin için yer ayrılmış herhangi bir eğitim veya eğitimler varsa, onlara ait meblağa, mevcut liste fiyatları üzerinden Vestiyer Grup İptal ve İade/Kesinti Prosedürü uygulanır, kalan meblağ tarafınıza iade edilir. Yine bu durumda, özel sertifika hazırlanması, online study club katılımları gibi ayrıcalıklardan da feragat etmiş sayılırsınız. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

DrVesta YouTube Kanalı Yayında

Otuz yılı aşkın süredir diş hekimlerine yönelik yayıncılık yapan Vestiyer Yayın Grubu, bu alandaki tecrübesini yeni bir platforma,  YouTube.com/DrVesta kanalına taşıyor. Kanalın ilk 1000 abonesi arasından yapılacak çekiliş ile 10 diş hekimi, 650 TL değerindeki VYG Fulpaket hediyesi kazanacak.

Devamını Oku

VESTA & VYG Duyurularına Abone Olun

VESTA & VYG duyurularına abone olun; kurs, seminer, fuar ve benzeri etkinlikleri ilk siz duyun.

Devamını Oku