1989’DAN BERİ, AŞKLA

Hepimizin farkında olduğu üzere, tıp veya dişhekimliği fakültesinden mezun olup, öğrenim hayatı boyunca edindiği bilgiyi tecrübeyle zenginleştirerek uzun yıllar meslek icra etme dönemi artık kapandı.

Bilginin çok hızlı değiştiği ve geliştiği bu yeni dönemde, hekimler, nasıl ki muayenehane ve klinik ekipmanlarını sürekli yenilemek, yeni şeyler eklemek zorundaysa; bilgilerini güncellemek, yeni bilgilere ulaşmak veya uzman tecrübelerinden yararlanmak için de mezuniyet sonrası sürekli eğitime ihtiyaç duyuyor.

VESTA Akademi ve Knightsbridge Academy işte tam da bu ihtiyaçdan doğdular.

1989 yılından bu yana diş hekimliği biliminin hizmetinde olan Vestiyer Yayın Grubu’nun bünyesinde, mezuniyet sonrası diş hekimliği eğitimi konusuna odaklı faaliyetler göstermek üzere bir birim oluşturmaya karar verdiğimizde takvimler 2005 yılını gösteriyordu.

Bu yeni birim için, Vestiyer’in “VEST”iyle Akademi’nin “A”sının birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan “VESTA” adını kullanmaya karar verdik.

VESTA | Vestiyer Akademi, ilk eğitimi 2006 yılında düzenledi. Elbette Vestiyer Yayın Grubu’nun birikimini de arkasına alan VESTA, çok kısa sürede gelişerek, diş hekimlerinin büyük ilgi gösterdiği eğitimleri dünya genelinde gerçekleştirmeye başladı.

VESTA, bugüne kadar diş hekimleri, diş teknisyenleri ve hekim yardımcıları için yüzlerce eğitim semineri ve konferans düzenledi. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından binlerce katılımcı, bilgi- lerini tazelemek, güncellemek ve güçlendirmek için VESTA eğitimlerini tercih etti.

VESTA, kurulduğu günden başlayarak kendi alanındaki birçok konuya öncülük etti, ediyor. Örneğin, Türkiye’deki diş hekimlerini kadavra uygulamalı kurslarla ilk tanıştıran da, diş hekimlerine yönelik botoks & dermal dolgu kurslarını ilk düzenleyen de, hekim yardımcılığının bir henüz meslek olarak bile tanınmadığı dönemlerde onlara özel eğitimler ve kapsamlı sempozyumlar düzenleyen de hep VESTA oldu.

İstanbul’dan dünyaya merhaba diyen VESTA’ya, 2010 yılında Londra’dan bir kardeş geldi: Knightsbridge Academy. Vestiyer Grup tarafından, yine aynı amaca yönelik kurulan Knightsbridge Academy de VESTA gibi kısa biz süre zarfında gayet kapsamlı uluslararası eğitim organizasyonlarına imza atmaya başladı.

Kardeş kuruluşlar olan VESTA & Knightsbridge Academy, dünyanın dört bir yanında eğitimler düzenlemekle kalmayıp, yine dünyanın dört bir yanından gelen hekimlere İstanbul ve Londra’da eğitimler vermektedir.

VESTA & Knightsbridge Academy, bugüne kadar Türkiye ve İngiltere dışında Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Azerbaycan, İsviçre ve KKTC’de yüzlerce eğitimi başarıyla tamamladı. Bunun yanı sıra, dünyanın farklı bölgelerinden gelen hekimlere İs- tanbul, Londra ve Viyana’da eğitimler verdi, veriyor.

Peki en çok hangi ülkelerden hekimler VESTA & Knightsbridge Academy eğitimlerine rağbet ediyor?

Her yıl yeni ülkeler bu zincire katıldığı için liste sürekli uzuyor ama en sık ağırladığımız meslektaşlarımız Türkiye, İngiltere, Azerbaycan, Irak, Romanya, Suudi Arabistan, Ürdün, Kosova, Makedonya, Kuveyt, KKTC, Bulgaristan, Tunus, Sudan, Vietnam ve Honduras’tan geliyor.

Merak edilen bir başka konu da VESTA& Knightsbridge Academy’nin yılda kaç eğitim düzenlediğidir. Yaklaşık 20 farklı kategoride kurslar düzenleyen VESTA & Knightsbridge Academy, bir yıl zarfında (fuarlar bünyesinde düzenlenen firma sponsorlu kurslar hariç olmak üzere) 60 civarında eğitim gerçekleştirmektedir.

Bunca başarılı organizasyona imza atan VESTA’nın halihazırda 8 ülkede temsilcileri mevcut olup, yeni temsilcilik talepleri titizlikle değerlendirilmektedir. Bunun dışında, Dental Tribune International ağı üzerinden 30 civarında ülkede de VESTA’nın çözüm ortakları bulunmaktadır.

VESTA & Knightsbridge Academy’nin tek cümlelik bir misyonu var:
Daha iyi bir tıp ve diş hekimliği için mezuniyet sonrası sürekli eğitim.

Üyelik Bilgilerim

Kendinize Yatırım Yapın

Tarih Etkinliğe Dair Detaylar Şehir
23.05.2024 24.05.2024 İmplantoloji Temel Eğitimi (Kadavra Uygulamalı) İstanbul
24.05.2024 25.05.2024 İleri İmplant Cerrahisi Kursu (Kadavra Uygulamalı) İstanbul
24.05.2024 24.05.2024 Zigomatik İmplant Kursu (Kadavra Uygulamalı) İstanbul
25.05.2024 25.05.2024 Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar Kursu İstanbul
08.06.2024 09.06.2024 Çene Eklemi Rahatsızlıkları Teşhis, Tedavi ve Splint Yapım Kursu İstanbul
09.06.2024 09.06.2024 Yumuşak Doku Yönetimi: Diş-İmplant Çevresi Dişeti Çekilmeleri, SDG ve SEBG Kursu İstanbul
Bütün Etkinlikleri Göster