İngiltere’ye Yerleşmek İsteyen Doktor ve Diş Hekimleri İçin Self Sponsorship Vize İmkanı
İngiltere’ye taşınmak, mesleğini burada sürdürmek, çocuklarının Birleşik Krallık’ta eğitim almasını sağlamak isteyen tıp doktoru ve diş hekimleri için hazırlamış olduğumuz yol haritasını sizlerle paylaşmak istiyoruz.


23.01.2024

25 OCAK 2024 TARİHLİ WEBINAR KAYDINI İZLEYİP GÖRÜŞME RANDEVUSU ALABİLİRSİNİZ

Yayını izledikten ve aşağıdaki makaleyi okuduktan sonra, dilerseniz birebir görüşmek ve size özel yol haritasını belirlemek için randevu talep edebilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz:
https://tr.surveymonkey.com/r/selfsponsorship

 

SELF-SPONSORSHIP OTURUM VİZESİNİ DE İÇEREN BİR KARİYER YOLCULUĞU 

Bildiğiniz gibi VESTA & Knightsbridge Akademi olarak, İngiltere’de faaliyet gösteren diş hekimliği eğitim kurumları ile on yılı aşkın bir süredir yakın teması olan, ortak etkinlikler düzenleyen bir kurumuz. Ayrıca yine 2010 yılında Londra’da kurduğumuz Knightsbridge Academy bünyesinde, gerek İngiltere ve Türkiye’de gerekse dünyanın başka bir çok ülkesinde diş hekimleri için eğitimler düzenledik, düzenliyoruz.

Uzun soluklu bu birikimimizi, mesleğini yurt dışında sürdürmek isteyen meslektaşlarımızla paylaşmak; onların mesleki kariyerlerini güvenli ve prestijli bir yolculukla İngiltere’ye taşımalarına rehberlik etmek amacıyla çeşitli programlar yürütmekteyiz.

ANKARA ANLAŞMASINI KAÇIRANLAR, SELF-SPONSORSHIP VİZE’YE BAŞVURABİLİRLER

İngiltere’ye taşınmak, mesleğini burada sürdürmek, çocuklarının Birleşik Krallık’ta eğitim almasını sağlamak isteyen tıp doktoru ve diş hekimleri için hazırlamış olduğumuz yol haritasını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması (Brexit) sebebiyle, Ankara Anlaşması’nın sunduğu imkanlar sona erdi. Ancak onun kadar avantajlı ve ekonomik olmasa da, farklı bir rota ile Birleşik Krallık’a taşınmak, yerleşmek ve çifte vatandaşlık (UK ve TR) hakkı kazanmak halen mümkün. 

VESTA Akademi ve Knightsbridge Academy’nin Oncu Global Ltd ile birlikte hazırlayıp sunduğu yol haritası, size yeni bir pencere açıyor. Şirket kuruluşu, sponsorship lisansı, kurumsal kimlik oluşturma, Skilled Worker Visa başvurusu, UK’de estetik uygulamalar yapabilmenize imkan sağlayan kapsamlı bir sertifika programı gibi birçok farklı aşamadan oluşan program, konusunda uzman bir ekip tarafından özenle takip ediliyor.

HANGİ İMKANLAR SUNULUYOR

Sözkonusu hizmet paketi, çok fazla detay içermekte ve yol haritanız boyunca size birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan belli başlı olanları kısaca listeleyelim:

 • İngiltere’de sizin adınıza şirket kurulumu
 • Business banka hesabı açılması
 • Profesyonel iş planı
 • İlk 6 aylık dönem için yasal gerekliliklere sahip (British citizen) şirket direktörü atanması 
 • Şirketin muhasebesinden kurumsal kimlik oluşturulmasına kadar tüm ihtiyaçlarının uzman bir ekip tarafından takibi
 • Bir yıl süreyle resmi muhasebe hizmeti
 • Vize başvurusu için gerekli profesyonel iş planı hazırlanması
 • Siz, eşiniz ve 18 yaş altındaki çocuklarınız için 5 yıllık oturum vizesi
 • Çocuklarınızın İngiltere’deki devlet okullarında ücretsiz eğitimi
 • 5 yıllık oturum vizesini müteakip, çifte vatandaşlık (UK ve TR) imkanı
 • Sağlık hizmetlerinden yararlanma
 • Mesleğinizi tümüyle icra edebilmek için geçmeniz gereken sınavlara (PLAB veya ORE) hazırlanırken, non-invaziv estetik uygulamalar yaparak para kazanmanıza imkan tanıyan sertifika programı
 • Estetik uygulamalar yapabilmeniz için gerekli resmi prosedürlerin tamamlanması
 • Birebir uygulamalı eğitim ile el becerisi kazandırılması, hasta iletişiminin güçlendirilmesi
 • Reçeteleme altyapısına kayıt ile gerekli ilaç ve malzemenin (Botox, dermal filler vb) yasal yolla tedariki 

NE KADAR SÜRER

Her başvuru birbirinden farklı süreçler içerebildiği için net tarih vermek çok zor olsa da, tecrübelerimize dayanarak genel çerçeveyi şöyle çizebiliriz (süreler fikir vermek amacıyla yazılmış olup herhangi bir taahhüt içermez):

 • Birinci Aşama (4-5 Ay): Şirket kurulumu, banka hesabı açılması, direktör atanması, Sponsorship Licence başvurusu ve lisanslamanın tamamlanması 
 • İkinci Aşama (1 Ay): Davet mektubu (CoS Letter - Certificate of Sponsorship ) hazırlanması ve onay alınması
 • Üçüncü Aşama (1-2 Ay): 5 Yıllık vize başvurusu ve oturum vizesi alınması
 • Dördüncü Aşama (1-2 Hafta): UK’ye geldikten sonra hayatınızı kazanmanız için gerekli eğitim ve sertifika programının tamamlanması (non-invaziv estetik işlemler)
 • Beşinci Aşama (1 Ay): Kurumsal kimlik oluşturulması (logo, web sitesi vb)

KİMLER BAŞVURABİLİR

Burada özetlenen yol haritası, diş hekimleri ve tıp doktorları için özel oluşturulmuş olsa da, belli modifikasyonlarla başka meslek gruplarına da uyarlanması mümkün.

Size özel şartları konuşmak ve karşılıklı değerlendirmek için lütfen bir an önce danışman arkadaşlarımızla iletişime geçin.

İNGİLİZCE DİL ŞARTI

Size sunulan yol haritasının yaklaşık 4. ayında, sizden İngilizce bilginizle ilgili belge istenecektir. Vize başvurusu için B1 seviyesinde yakın tarihli bir sertifika sunmalısınız. 

Sertifikanız IELTS veya PTE onaylı olmalıdır.

LÜTFEN DİKKAT! Bu vize kategorisi için sunacağınız belge, sizin Skilled Worker Visa kapsamında oturum ve çalışma hakkı elde etmeniz içindir. Sonraki dönemde PLAB veya ORE sınavlarına girmek isterseniz, o sınavların koyduğu dil şartı için size bir ayrıcalık/istisna sağlamaz.

ÜCRET NE KADAR?

Bu rota için maliyetler pek mütevazı sayılmaz çünkü sunulan hizmetler geniş kapsamlı ve çok yönlü bir profesyonellik gerektiyor. Ayrıca Birleşik Krallık’ın süreç boyunca talep ettiği harçlar, vergiler, belge ücretleri de epey yüksek. Ancak bunu, kendiniz, çocuklarınız ve geleceğiniz için, uzun vadeli ve anlamlı bir yatırım olarak düşünebilirsiniz.

Sözkonusu hizmet paketi için ilk aşamada yaklaşık 10.000 İngiliz Sterlini civarında bir bütçe ayırabiliyor olmanız lazım. Bu miktar, sizin 5 yıllık oturum başvurusu yapabilir bir aşamaya gelmeniz için gerekli işlemlere harcanıyor. Fakat şunu da açıkça belirtmemiz lazım: Bu ilk aşamanın sonucunda red almanız ve ödediğiniz bu miktarın yanması riski de mevcut. (İyi haber şu ki, şu ana kadar yaptığımız tüm başvurular onaylandı).

İlk aşama yaklaşık 4 ay sürüyor. Onun tamamlanmasının ardından ise, ailedeki kişi sayısı, meslek durumu gibi detaylara bağlı olarak, 5 yıllık vize başvuru ücreti, sağlık sigorta harcı gibi ilave yasal ödemeler yapmanız gerekecektir. Bunu da kişi başı yaklaşık 6.000 Pound gibi düşünebilirsiniz.

Danışman arkadaşlarımızla iletişime geçtiğinizde, tüm süreci size özel tasarlayarak, toplam fiyat bilgisini sizinle paylaşacaklardır. Böylece, yola çıkarken, tüm yol haritanız elinizde mevcut olacaktır.

ÖDEMELERİ NEREYE YAPACAĞIM?

Nakit Ödeme

Tüm ödemeleri, Knightsbridge Academy’nin aşağıdaki banka hesabına yatırabilirsiniz. Ücretin ulaşmasını müteakip faturanız kesilerek size gönderilecektir.

Alıcı: Knightsbridge Academy Limited
Bank: NatWest
IBAN: GB66NWBK60121735766158
Swift: NWBKGB2L
Firma Adresi: 60 Cannon Street EC4N 6NP London, UK

Kredi Kartıyla Ödeme

Nakit yerine kredi kartıyla ödemek isterseniz size ödeme linkini de içeren bir fatura göndermemizi talep edebilirsiniz. Size ulaşacak olan Knightsbridge Academy faturası üzerinde bulunan linki kullanarak güvenli şekilde ödemenizi yapabilirsiniz. Ancak bu durumda Stripe Ödeme Sisteminin yapacağı kesintiler (UK, EU ve non-EU kartlara bağlı olarak %1.5 ilâ %5 arasında değişebilmektedir) tarafınıza yansıtılacaktır. 

Ödemeleri Türkiye’de Bir Şirkete Nakit veya Kredi Kartıyla Yapabilir miyim?

Evet, Program ücretini Vestiyer Akademi’ye banka havalesi veya kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Ancak bu durumda ücret Türkiye’deki bir şirkete ödenmiş olacağından KDV ilavesi olacaktır. Yani faturanız, Program Ücretinin TL Karşılığı +KDV olarak Vestiyer Akademi tarafından kesilir.

 • Tüm ücreti tek seferde ödemeniz sizden istenecektir ama ödemeyi tek kartla yapmak zorunda değilsiniz. Birden fazla kredi kartıyla ödemenizi yapabilirsiniz. 
 • Eğer ödemenizi taksitli yapmak isterseniz, 10 taksite kadar bölebilirsiniz. Taksitli veya tek çekim işlemlerde, İş Bankası Moka Ödeme Sistemi’nin uygulamış olduğu vade farkı, tarafınıza yansıtılacaktır.
 • Taksit yapabileceğiniz kredi kartları: Maximum, World, Axess, Bonus, Card Finans, Advantage, Paraf, Bankkart, Sağlam Kart.

TÜM DETAYLAR İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ

Dr H. Hakan Yıldırım
‭+44 7590 657792‬
[email protected]


FORMU DOLDURUN, 
SİZİNLE İLETİŞİME GEÇİP BİREBİR RANDEVU OLUŞTURALIM

Kendi kullanıcı geri bildirimi anketinizi oluşturun

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

DrVesta YouTube Kanalı Yayında

Otuz yılı aşkın süredir diş hekimlerine yönelik yayıncılık yapan Vestiyer Yayın Grubu, bu alandaki tecrübesini yeni bir platforma,  YouTube.com/DrVesta kanalına taşıyor. Kanalın ilk 1000 abonesi arasından yapılacak çekiliş ile 10 diş hekimi, 650 TL değerindeki VYG Fulpaket hediyesi kazanacak.

Devamını Oku

Zucchelli ile İngiltere’de Yumuşak Doku Yönetimi Sertifika Programı

Periodontoloji ve implantoloji alanında dünyanın önde gelen isimlerinden olan Prof Dr Giovanni Zucchelli ile İngiltere’de “New Clinical Philosophy in Soft Tissue Surgical Management” sertifika programı

Devamını Oku

İngiltere’ye Yerleşmek İsteyen Doktor ve Diş Hekimleri İçin Self Sponsorship Vize İmkanı

İngiltere’ye taşınmak, mesleğini burada sürdürmek, çocuklarının Birleşik Krallık’ta eğitim almasını sağlamak isteyen tıp doktoru ve diş hekimleri için hazırlamış olduğumuz yol haritasını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku