Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak
Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.


02.04.2020

Yeni korona virüsü salgınında en riskli grupta yer alan ağız ve diş sağlığı çalışanları için maske, tulum, gözlük, dezenfektan gibi tıbbi malzemeler büyük önem taşıyor. Vatandaşların maske, eldiven gibi tıbbi malzemelere olan ihtiyaçları, yaklaşık 1 milyon kişilik sağlık çalışanlarının ve 37 bin diş hekiminin bu malzemelere ulaşmasını zorlaştırdı. Kimi ürünlerde 50 kata kadar ulaşan fiyat artışı, özel kliniklerinde tedavi sunan diş hekimleri için önemli bir sorun teşkil ediyor.
 
Bu konuda Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği  (ADİSSAD) tarafından yapılan duyuru ile özel ağız ve diş sağlığı tesislerinin tıbbi malzeme ihtiyacının Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun koşullarda yapılacağı bildirildi. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Yeni duyuruda aşağıdaki ifadelere yer verildi:
 
Tıbbi Malzeme Temini Hakkındaki Duyuru Güncellendi
 
“Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD) maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ ile anlaşmıştır. Özel ağız ve diş sağlığı tesisleri önümüzdeki 5 gün için ihtiyaç duyacağı bu malzemelerin talebini aşağıdaki link aracılığı ile Sağlık Bakanlığı’na iletebileceklerdir. Talep edilen malzemeler USHAŞ tarafından faturalandırılıp PTT kargo ile adresinize gönderilecektir. Ödemelerin yine USHAŞ’a yapılması gerekmektedir.
 
Malzemeler Sağlık Bakanlığı adına USHAŞ tarafından temin edilmekte ve sağlık sunucularına da alış fiyatı üzerinden faturalandırılmaktadır. Gelen toplam talep ve sahip olunan malzeme göz önünde bulundurularak, talep edilen ürün miktarları kısmi olarak gönderilebilinir. O yüzden herkesin ihtiyacı kadarını bildirmesini önemle rica
ediyoruz”.
 
Cerrahi Maske: 0,8 TL + KDV
N95 Maske (ffp2 – ffp3): 9.5 TL + KDV
Koruyucu Tulum: 24 TL + KDV
Dezenfektan: 19 TL + KDV (litre)
Gözlük: 17 TL + KDV
 
Taleplerin bu Form Linki üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden USHAŞ’a ulaşabilirsiniz.
 
İrfan Atilla Özer, USHAŞ Tel: 0312 585 12 22 E-mail: [email protected]
 
Haber: Elvan Genç (VYG)

Bunlar da ilginizi çekebilir

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

VESTA & VYG Duyurularına Abone Olun

VESTA & VYG duyurularına abone olun; kurs, seminer, fuar ve benzeri etkinlikleri ilk siz duyun.

Devamını Oku

DrVesta YouTube Kanalı Yayında

Otuz yılı aşkın süredir diş hekimlerine yönelik yayıncılık yapan Vestiyer Yayın Grubu, bu alandaki tecrübesini yeni bir platforma,  YouTube.com/DrVesta kanalına taşıyor. Kanalın ilk 1000 abonesi arasından yapılacak çekiliş ile 10 diş hekimi, 650 TL değerindeki VYG Fulpaket hediyesi kazanacak.

Devamını Oku

Zucchelli ile İngiltere’de Yumuşak Doku Yönetimi Sertifika Programı

Periodontoloji ve implantoloji alanında dünyanın önde gelen isimlerinden olan Prof Dr Giovanni Zucchelli ile İngiltere’de “New Clinical Philosophy in Soft Tissue Surgical Management” sertifika programı

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku