Videolar

DİŞSİAD Başkanı Erkan Uçar’la ÜTS, Yerli Üretim ve Sektörün 2023 Hedefleri

Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Erkan Uçar’a dental sektörün hedeferini, yerli üretimin ne durumda olduğunu, ÜTS’nin bize ne faydası olduğunu, sektöre ve diş hekimliği profesyonellerine ne kazandıracağını sorduk.11.02.2020

#DrVestaYouTube Programcısı Alper Etiş’in bu haftaki konuğu, dental sektörün önde gelen firmalarını bünyesinde barındıran Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği DİŞSİAD’ın yeni seçilen Başkanı Erkan Uçar.

Sektörü ve mesleği ilgilendiren bir çok sorunun cevabını bulacağınız programda ele alınan konuları üç ana başlıkta toplamak mümkün: ÜTS, yerli üretim ve dental sektörün 20203 hedefeleri. 

Ürünt Takip Sistemi (ÜTS), günden güne hem diş hekimlerinin hem de diş teknisyenlerinin gündemini daha fazla işgal etmeye başladı. Dental sektör firmaları ise uzunca bir süredir ÜTS ile yatıp kalkıyor. Dişhekimlerini, diş teknisyenlerini, hekim yardımcılarını ve sektör üyelerini ÜTS hakkında bilgilendirmek amacıyla DrVestaYouTube olarak kapsamlı bir çalışma yürütmekteyiz.

Bunun ilk adımı olarak, Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) Başkanı Erkan Uçar’la röportajımızın önemli bir bölümünü ÜTS’ye ayırdık.

Ayrıca sürekli konuşulan, bazen şikayet edilen, bazen fazla abartılan “yerli üretim” konusunu da gündeme aldık. Dental sektörün yerli üretim konusunda ne durumda olduğunu, yapılanları, yapılması hedeflenenleri de DİŞSİAD Başkanı’na sorduk, cevaplarını sizin için aldık. 

Dental sektörün hacmi ne kadar? Ne kadar olması hedefleniyor? İDEX, GREATIST, IDS, AEEDC fuar ve kongrelerine DİŞSİAD’ın yaklaşımını birinci ağızdan dinleyebilirsiniz.

Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Erkan Uçar’a dental sektörün hedeferini, yeri üretimin ne durumda olduğunu, ÜTS’nin bize ne faydası olduğunu, sektöre ve diş hekimliği profesyonellerine ne kazandıracağını sorduk, cevapları sizin için yayınladık.

İyi seyirler.

 


KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

Bildiğniz gibi “marifet iltifata tabidir” demiş atalarımız. O yüzden lütfen kanalımıza abone olmayı, videolarımızı paylaşmayı ve meslektaşlarınızı haberdar etmeyi unutmayınız.


#ErkanUçar #DİŞSİAD #ÜTS #ÜrünTakipSistemi #YerliÜretim #DentalSektör #DrVestaYouTube #GREATIST #İDEX

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Diş Hekimliği ve Tıpta Yapay Zekâ

Yapay Zekâ, herkesin olduğu gibi, diş hekimlerinin ve diş hekimliğinin de gündemini hergün biraz daha fazla meşgul etmeye başladı. Meslekte sona mı yaklaşılıyor? 100 yıl sonra mesleğimiz var olmayacak mı? Mesleki eğitimde neler değişecek? Hepsini ve daha fazlasını Prof. Dr. Esra Uzer Çelik’e sorduk.

İzle

18. GREATIST Uluslararası Diş Hekimliği Kongre ve Fuarı

GREATIST Kongre ve Fuarı, 2 yıl aradan sonra zengin bir bilimsel programla kapılarını açacak. Dünya çapında konuşmacıların sahnede olacağı kongrede bu yıl ilk kez 10’u aşkın VESTA Akademi eğitimi, dental asistan ve teknisyen kursları olacak. KOSGEB destekli fuarın ise 5 binin üzerinde misafire ev sahipliği yapması bekleniyor.

İzle

Flor, Gerizekâlı Yapar mı?

Hakkında en fazla efsane üretilen, bilen bilmeyen herkesin fikir sahibi olduğu, son günlerin ise en çok gündeme gelen tartışma konularından biri olan floru, işin gerçek uzmanından dinleyin. Dr. Evren Sütekin sordu, Prof. Dr. Ece Eden cevapladı.

İzle

DİŞSİAD Başkanı Erkan Uçar’la ÜTS, Yerli Üretim ve Sektörün 2023 Hedefleri

Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Erkan Uçar’a dental sektörün hedeferini, yerli üretimin ne durumda olduğunu, ÜTS’nin bize ne faydası olduğunu, sektöre ve diş hekimliği profesyonellerine ne kazandıracağını sorduk.

İzle