Videolar

Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler

Türkiye’de kadavra uygulamalı eğitimlerin öncüsü ve tartışmasız lideri olan VESTA, hekimlerin bu yöndeki bilgi ve tecrübe ihtiyacını karşılamak üzere Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler Kursunu tasarladı.08.10.2021

Hekimlerin öğrencilik döneminde ileri cerrahi tekniklerini öğrenme imkanı bulunmaz ve bu konu uzmanlık eğitimi gerektirir. İmplant uygulamalarında gerek el becerisi, gerek bilgi ve birikim anlamında ilerlemiş olan ve daha girift işlemlere geçmek isteyen hekimler için en doğru seçenek, söz konusu cerrahi işlemleri kadavralar üzerinde bizzat yaparak öğrenmek olacaktır.

Türkiye’de kadavra uygulamalı eğitimlerin öncüsü ve tartışmasız lideri olan VESTA, hekimlerin bu yöndeki bilgi ve tecrübe ihtiyacını karşılamak üzere Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler Kursunu tasarladı.

Eğitim, Prof Dr Ezher Dayısoylu ve Prof Dr Seda Özturan tarafından veriliyor.


SINIRLI KONTENJAN, SINIRSIZ BİLGİ

Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler Kursu, uygulama açısından gayet yoğun bir programa sahip. Bundan dolayı, öğrenim kalitesini üst seviyede tutabilmek amacıyla kurs kontenjanı sadece 12 kişi olarak belirlendi.


TEORİK BİLGİYİ PRATİK YAPARAK İÇSELLEŞTİRİN:
DİNLE – İZLE – UYGULA

Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknisler Kursunda kursiyer hekimler, her biri ayrı bilgi ve tecrübe gerektiren 6 farklı cerrahi işlemi önce teorik olarak, slaytlar eşliğinde dinleyecekler.

Teorik olarak anlatılan her bir cerrahi porsedür, eğitmenler tarafından master kadavra üzerinde gerçekleştirilecek ve kursiyer hekimler kendi ekranlarından izleyecekler.

Ardından ise bütün hekimler, kendilerine tahsis edilen kadavralar üzerinde sözkonusu işlemi eğitmenler nezaretinde bizzat yaparak tecrübe kazanacaklar.


HANGİ TEKNİKLERİ UYGULAYACAKSINIZ?

Eğitimde, atrofik ve/veya rezorbe çenelerde sert doku rekonstrüksiyonları ile horizontal ve vertikal kemik ogmantasyonları konusunda 6 ayrı metod detaylı olarak ele alınacaktır.

1. İnterpozisyonel greftleme
2. Alveolar split osteotomisi
3. Khoury tekniği
4. Bone ring tekniği 
5. Nazal taban yükseltme
6. Sinir lateralizasyonu


BİLGİ & KAYIT

Daha kapsamlı bilgi almak ve kursa kayıt olmak için aşağıdaki telefon numaralarından bize ulaşabilir veya eğitime ait sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
0212 481 02 20
0555 518 87 27

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kompozit Rezinlerle Ön Bölgede Estetik Çözümler

#DrVestaYouTube ekibi bu kez diş hekimliğinde mezuniyet sonrası sürekli eğitim konusunda Türkiye’nin tartışmasız lider kuruluşu VESTA Akademi’nin eğitimlerinden birini ziyaret etti: Kompozit Rezinlerle Ön Bölgede Estetik Çözümler. Alper Etiş sordu, kursun eğitmeni Prof. Dr. Esra Uzer Çelik cevapladı.

İzle

Dergi Deneme

İzle

Kadavra Kurs Standartlarında Kovid-19 Güncellemesi

Pandemi dönemi ve sonrasında kadavra uygulamalı kurslar nasıl mı olacak? Türkiye’de kadavra uygulamalı kursların öncüsü VESTA Akademi, yeni standartları belirledi. Ortam, kıyafetler, ilave tedbirler, tümü ve daha fazlası bu programda.

İzle

Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler

Türkiye’de kadavra uygulamalı eğitimlerin öncüsü ve tartışmasız lideri olan VESTA, hekimlerin bu yöndeki bilgi ve tecrübe ihtiyacını karşılamak üzere Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler Kursunu tasarladı.

İzle